Sida 1 av 1
Ferrari från fabrik
Postat: 12 sep 2013 21:26
av TAT
Hittade detta på professionaldetailing.com. Kan det verkligen vara så här illa från fabrik om man skulle få för sig att slå till på en Ferrari? Kommer väl inte hända närmsta tiden men ändå.
http://professionaldetailing.com/new-fe ... rsa-paint/
Re: Ferrari från fabrik
Postat: 13 sep 2013 01:22
av Perra83
Så illa kan det inte vara!. Säkert någon fet handlare som har tvättat och torkat bilen helt felaktigt.
Re: Ferrari från fabrik
Postat: 13 sep 2013 07:57
av Funk
Det verkar otroligt, men vis av egen erfarenhet så är transportörer ibland skyldiga till en del...skitiga overaller och trångt på lastbilar är inget bra recept. Dock ser det ju aldrig ut som på bilderna.
/Thomas
Re: Ferrari från fabrik
Postat: 13 sep 2013 09:48
av eye69
Perra83 skrev:Så illa kan det inte vara!. Säkert någon fet handlare som har tvättat och torkat bilen helt felaktigt.
Det står ju i texten att den kommer direkt från fabriken och inte har passerat någon ÅF.
Re: Ferrari från fabrik
Postat: 13 sep 2013 13:41
av fisher91
en praktikant med smutsig skummtrissa

?
Re: Ferrari från fabrik
Postat: 13 sep 2013 14:03
av Perra83
eye69 skrev:Perra83 skrev:Så illa kan det inte vara!. Säkert någon fet handlare som har tvättat och torkat bilen helt felaktigt.
Det står ju i texten att den kommer direkt från fabriken och inte har passerat någon ÅF.
Jo men vad pratiken säger är ett annat.